Nepodceňujte farby v domácnosti. Tieto sú top!

O význame farieb v interiéri asi netreba veľmi hovoriť. Určujú charakter, atmosféru priestoru aj jeho pôsobenie na človeka. Farby priestor nielen modelujú, ale môžu ho aj rozčleňovať, resp. spájať či dynamizovať. Správnym výberom môžete zmeniť nielen interiér, ale aj život.

Studené farby
Netreba vysvetľovať, ktoré farby sú studené a ktoré teplé. V lete je úplne ideálne mať doma čo najviac bielej. Je to jednoduché, stačiť vám bude obyčajný, biely záves, ktorý môžete doladiť svetlým obrusom, ktorý zakryje tmavý stôl, návliečkami na stoličky a podobne. Svetlé odtiene majú schopnosť miestnosť opticky zväčšiť. V prípade, že sa bojíte, aby priestor nevyzeral ako ľadové kráľovstvo, skombinujte tieto odtiene s drevom a vyhnite sa používaniu priveľmi lesklých farieb.

Optimistická modrá
To, že len „do slnka ladené“ tóny vzbudia dobrú náladu už dávno neplatí. Skúste si len predstaviť žiarivo modrú letnú oblohu, keď široko-ďaleko niet ani mráčika. Kým v kombinácii so žltou môže modrá evokovať švédsku vlajku, v spojení s ružovou – a ideálne s kvetovanými motívmi vám urobí krajší deň. 

50 odtieňov ružovej
Keď sa povie ružová, čo vám prvé zíde na um? Asi len sýta žuvačková, avšak má omnoho hlbší zmysel. Z psychologického hľadiska pôsobí ružová – v správnom pomere a vhodnej intenzite – nielen upokojujúco, ale aj utešujúco. Zaiste vás presvedčí, že nie všetko, čo sa nám na prvý pohľad zdalo hrozné, je aj tak. Podobne však ako červená, aj ružová farba môže zvýšiť energiu a krvný tlak – ak sa zameriame na intenzívnejšie odtiene.

Tmavá je hĺbavá
Bledé odtiene sú fajn, nie ale pre všetkých. Nekonfliktná tmavomodrá krásne ladí s tmavým aj svetlým drevom. Stačí sa pozrieť do našej fotogalérie a vybrať si ten odtieň, ktorý sa najlepšie prihovára vašej duši.