Bývanie ako cesta ku šťastiu

Komfort a jednoduchosť. To sú heslá, v duchu ktorých Dáni tvoria svoje domovy. Ak aj vy stojíte pred rozhodnutím zariaďovania si svojho nového hniezdočka, určite sa nechajte inšpirovať týmto dánskym štýlom „hygge“. Ide o štýl myslenia, životnú filozofiu, no zároveň aj dizajn pripomínajúci škandinávsky štýl.

Pri výbere konceptu dizajnu, ktorý bude zdobiť váš interiér, je dôležité zachovať rovnováhu, zbytočne to nepreháňať so snahou o dizajnový vzhľad a myslieť na základný princíp vzhľadu domova. Uvedomte si, že na veci, ktorými sa obklopíte vo vašom domove, sa budete pozerať každý deň, a preto váš výber dobre zvážte.

Ani v našich končinách nie je ničím výnimočným využívať v domácnosti deky, najmä v chladných mesiacoch. Podľa štýlu „hygge“ sú textúry dôležité. Jednoduchej sedačke dodáte eleganciu vankúšom s poťahom zo zamatovej látky, imitácie kožušiny či lesklých materiálov.

Dáni netúžia po extravagancii. Do interiérov aplikujú to, čo potrebujú a to, čo im robí radosť. No neprepĺňajú ich zbytočnosťami. Hľadajú predmety, ktoré im skutočne dávajú zmysel.

Podľa filozofie dizajnu „hygge“ je minulosť to, čo formuje vašu osobnosť. Knihy, staré platne, obrazy, predmety z minulosti, ktoré majú pre vás osobitý význam – to všetko má vo vašom byte miesto.

Sviečky, sviečky a ešte raz sviečky. Škandinávske krajiny patria k najväčším spotrebiteľom sviečok na svete. Či je zima alebo leto, sviečky do škandinávskych domovov prinášajú pokoj a pocit bezpečia či komfortu.